Prázdniny v Ruprechticích začíná Fanča příjezdem do Liberce v sobotu, 22.10.2022 ve večerních hodinách. Plačící Vilík musel ještě do školy, asi se hůř učil.

Neděle Fanču překvapila krásným podzimním výletem do blízkých hor, kde se po dlouhé pauze opět seznamovala s Yodou. Ale měla dovoleno se jinak dost flákat, on jí ten čerstvý vzduch dal coproto.

V pondělí jsme dali jednu objevitelskou, Vilík ji absolvoval co škvrně na zádech. Fanča milující kořínkové cesty si tu k vodopádu na Jedlové skutečně užila. Jak ráda pak sepisovala domácí úkol o Foglarovi.

Úterý bylo ve znamení velikého výletu do Lužice - ďáblův most v Krumlau a anglický park v Bad Muskau, naprosto parádní počasí, jen teda ty bobry jsme neviděli. A večer přijel Vilík.

Středa - převeliká únava z dosud vykonané práce, tedy vznikl sanitární den

Čtvrtek - dopoledne v bazénu, za zmínku stojí dvojí Fančino ponoření do studeného masážního potoka, odpoledne Hejnice s okolím. A večer výtvarná práce halloweenská.

Každý zvládl po jednom úkolu, jen teda Vilík ho z části ne vlastní vinou dělal 3x. Ovšem ten proklatý kulturně historický deník opět ostrouhal. Snad to na Silvestra stihnem...